MENU
Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 776 183 616 (Po-Pá 8:00 - 15:30)
info@koralek-obchod.cz
Článek

3 nepříliš známé minerály, které jsme si zamilovali

31. 10. 2022

Některé minerály jako Achát má doma ve šperkovnici snad každý. Jiné jako třeba Tyrkys poznáme už na obrázku. Pak jsou ale kameny, které žijí trochu ve stínu těchto známých minerálů. A přitom jsou krásné a zasloužily by si, aby je také každý znal. My jsme vybrali tři kameny, které máme rádi, mají podle nás co nabídnout, ale nejsou z nějakého důvodu moc známé.

Diopsid

Z geologického hlediska jde o minerál ze skupiny monoklinických pyroxenů. Jeho barevnost závisí na obsahu hořčíku a vápníku a můžete tak najít varianty téměř bezbarvé až po krásně sytě zelené kameny. Právě zelená varianta se v obchodech vyskytuje nejčastěji, my máme nejradši svěží odstíny letní trávy.

Někdy se Diopsidu přezdívá ruský smaragd. Podle jednoho z hlavních nalezišť.

Díky své často tajemné barvě mu bývaly v minulosti našimi předky připisovány léčivé účinky. Věřilo se, že chrání před uhranutím a černou magií a působil i proti všem negativním silám ze záhrobí.

Obecně se diopsidy považovaly za pozitivní ochranné kameny, které podporují odolnost proti negativnímu působení vnějších vlivů. Tedy nákazám, infekcím a všemu, co by mohlo narušit naši fyzickou kondici.

Cordierit (Lolit)

Cordierit není vizuálně tak nápadný jako Diopsid, má převážně šedivou až šedivě fialovou/modrou barvu. O to silnější má prý ale účinky. Má podporovat propojení s vnitřním věděním a ulehčovat cestu do jiných stavů mysli. Proto bývá používán v šamanství a mystice.

V minulosti byl brán jako lék na duševní nepohodu a nemoci. Měl svému majiteli pročistit mysl, oprostit se od všeho zlého a nalézt vnitřní klid. Pomáhal údajně i odstraňovat nesoulady v mezilidských vztazích.

Pokud věříte v lidové léčitelství a hledáte silný léčivý kámen, tak Cordierit je správnou volbou.

Angelit

Angelit je jednou z variant jiného trochu známějšího minerálu – Anhydridu. My ho máme rádi pro jeho zasněnou nebeskou modrou barvu. Nenapadá nás jiný kámen, který by nás už jen při pohledu tak uklidnil a nabil láskou a pohodou. V jeho barvě je něco neuvěřitelně uklidňujícího. Proto se mu někdy v češtině říká i andělský kámen.

Asi není náhodou, že i v minulosti byl Angelit kamenem klidu, harmonie a míru. Pomáhal urovnávat spory, nositeli pomáhal k vyrovnanosti a vnitřnímu míru. Byl duševním lékem když člověk cítil křivdu a příkoří.

Pakliže vás něco trápí a cítíte vnitřní neklid, můžete vyzkoušet jeho účinky. Nebo si ho zkrátka zamilujte pro jeho andělskou modř.

Mohlo by vás zajímat

Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
Článek
Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
5. 10. 2023
icon čtení na 3 minuty

Každý umělec i řemeslník potřebuje správné vybavení! Bez něj ani obrovská porce píle a kreativity k dechberoucím výsledkům nevede. Poradíme nezbytný základ, se kterým vám šperky půjdou od ruky.

Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
Článek
Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
13. 9. 2023
icon čtení na 10 minut

Scénu s roztrženou šňůrou perel viděl ve filmu asi každý. Do komedie fajn, ale pro tvůrce šperků máme tipy na návleky, které něco vydrží!