MENU
Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 776 183 616 (Po-Pá 8:00 - 15:30)
info@koralek-obchod.cz
Článek

Skleněné korálky z české kotliny i dalekého Japonska

23. 8. 2023
icon čtení na 5 minut

S dalekým Japonskem, zemí vycházejícího slunce, nás i přes rozdílnost kultur spojuje překvapivě mnoho věcí právě v oblasti umění a kultury. Japonci milují stejně jako Češi dílo Leoše Janáčka i Alfonse Muchy. Sdílíme i lásku ke krásným objektům – včetně vysoce kvalitních skleněných korálků.

Miyuki, jednička mezi japonskými korálky

Před zhruba 60 lety se Japonec Seiichi Katsuoka poprvé setkal se skleněnými perličkami. A byla to láska na první pohled. Ten lesk a krása… Proto se v půlce minulého století upsal učení umění výroby skleněných korálků.

Seiichiho vášeň pro výrobu korálků zdědil i jeho syn Hiroshi. Ten přidal inovace a začal tvořit nové typy a styly korálků. Vznikla MIYUKI, první společnost na sériovou výrobu korálků v Japonsku. Od té doby jsou skleněné korálky Miyuki světový standard pro svou vysokou kvalitu, lesk a dokonale jednotný tvar, díky kterému dokážete vytvořit i nejnáročnější bižuterní díla.

Ve firmě dodnes milují inovace a zůstávají bižuterním trendsetterem. Proto jsou Miyuki velmi vyhledávané módními návrháři, umělci i fanoušky navlékání a laické tvorby šperků. Mezi nejoblíbenější druhy patří dlouhodobě Delicia, kulaté Miyuki Round, podlouhlé Miyuki Long, půvabné Drop ve tvaru kapiček nebo Miyuki Twisted a Tila Beads.

Korálky Miyuki jsou proslulé po celém světě dokonale pravidelným tvarem a velikostí, na to se u těchto skleněných korálků můžete spolehnout podobně jako na japonské hodinové strojky. Každý korálek je jemný a precizně vyrobený. Hodí se pro různé druhy ručního šití, háčkování i další techniky tvoření šperků. Zvládnete s nimi složité vzory s mnoha detaily, kterých byste s mnoha jinými korálky dosáhli jen v potu tváře.

Díky nekonečné plejádě tvarů, velikostí a barevných odstínů váš projekt nikdy neztroskotá (maximálně tak na nedostatku trpělivosti). Povrchy a barvy MIYUKI vznikají různými procesy a technikami, různé druhy jsou proto vhodné na různé projekty. Některé zvládnou (skoro) všechno, některé jsou náchylné k otěru. Na to Miyuki myslí také a abyste zvolili na svůj projekt správné druhy – od toho je tu tabulka, kde najdete všechny informace. Stačí do vyhledávacího políčka zadat číslo nebo popis barvy a vše potřebné se dozvíte. A kdybyste si s tím nevěděli rady, obraťte se na nás a my vám poradíme! 

Toho, korálkový poklad z Východu

V podobné době vznikla i další japonská korálková společnost TOHO. I ta vyznává u svých skleněných korálků dokonale konzistentní velikost, tvar a kvalitu. „Toho“ znamená „východní poklad“ a odkazuje na bohatou tradici a umění spojené s japonským řemeslným dědictvím. Ostatně ve světě má značka právem podobně výbornou pověst jako Miyuki. Pravidelně spolupracuje s designéry a výsledkem je neustálá inspirace a čerstvá bríza do šperkařských trendů a ručního tvoření.

Korálky TOHO jsou díky precizní pravidelnosti tvarů spolehlivým parťákem pro tvorbu vysoce detailních a symetrických vzorů. Toho korálky mají různé povrchové úpravy – matné, lesklé, opálové i metalické. Tak můžete dosáhnout různé textury výsledných šperků. Duhově bohatý rozsah barev a odstínů často harmonicky ladí mezi sebou a umožňuje vám tvořit efektní kontrasty.

V našem repertoáru máme všechny oblíbené druhy – základní kulaté Toho Round, trojúhleníčkové Triangle, tyčinkové Toho Bugles i kostičkové Cubes. (Pravost korálků najdete uvedenou vždy na obalu.)

České korálky s exotickými jmény Preciosa a Estrela

Jste patrioti a fandíte českým značkám? To my také, proto v našem portfoliu skleněných korálků nemůžou chybět tuzemské labely. Ve světě je nejznámější značka Preciosa, která vyrábí korálky už přes 70 let. Sídlí v Jablonci nad Nisou, centru bižuterního průmyslu už od 19. století. I tato značka má kvalitu až na prvním místě a umí každý korálek propracovat do nejmenšího detailu. Jejich kamínky, tradiční voskované perle a bižuterní komponenty milují laičtí tvůrci šperků i přední designéři – jako česká módní návrhářka Blanka Matragi nebo španělský obuvnický mág Manolo Blahnik, jehož boty zbožňují nejen fanynky Sexu ve městě.

Skleněné korálky vyrábí také česká rodinná firma Estrela s historií sahající až do roku 1892. Oceňujeme jejich broušené korálky a voskované perle všech možných velikostí a taky obrovský smysl pro trendy – jako korálky esBLOSSOM, mačkané perličky různých tvarů nebo fascinující neonové korálky. Vše opět propracované do nejtitěrnějších detailů.

Už přemýšlíte, co si z japonských a/nebo českých skleněných korálků vytvoříte vy? Přejeme hodně radosti při tvoření. A kdybyste potřebovali radu s výběrem vhodných komponentů, jsme tu pro vás.

Mohlo by vás zajímat

Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
Článek
Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
5. 10. 2023
icon čtení na 3 minuty

Každý umělec i řemeslník potřebuje správné vybavení! Bez něj ani obrovská porce píle a kreativity k dechberoucím výsledkům nevede. Poradíme nezbytný základ, se kterým vám šperky půjdou od ruky.

Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
Článek
Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
13. 9. 2023
icon čtení na 10 minut

Scénu s roztrženou šňůrou perel viděl ve filmu asi každý. Do komedie fajn, ale pro tvůrce šperků máme tipy na návleky, které něco vydrží!