Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Doprava od 30 Kč
MENU
Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz

Bižuterní návlekové materiály

Číst více

Korálky bez správné „šňůry“ pohromadě neudržíte... Tady najdete bižuterní návlekové materiály na každý typ korálku a techniku navlékání. Nylonová lanka, paměťový drát, vlasce, hedvábné nitě, pružná elastická lycra i kožené šňůrky. Prostě abyste navlékli opulentní perly i ten nejmalinkatější korálek.

Číst více

Nejčastěji u nás kupujete

Na drobné korálky to jsou nylonové nitě One-G, Superlon a japonské nitě Miyuki. Na shamballa náramky jsou nejlepší nylonové šňůry – jsou ve srovnání s nitěmi silnější. Mnozí si oblíbili pružnou elastickou lycru. Veškeré jehly k navlékání různě velkých korálků u nás najdete samozřejmě taky.

Stačí jeden návlekový materiál na vše?

Nestačí. Existují různé barvy, počet vláken, tvrdost, odolnost i pružnost. Jednodušší techniky navlékání korálků jsou na paměťový drát, elastický materiál zajistí lepší pružnost a menší riziko přetrhnutí. Při výrobě složitějších náhrdelníků a náramků je lepší vsadit na odolná nylonová lanka. U některých šperkařských praktik využijete takzvané hobby dráty.

Něco navíc

Nezapomněli jsme na krásné semišové šňůrky a kožené řemínky, voskované a saténové šňůry. Přijdou vám k ruce při výrobě náramků. No, a pokud si s něčím nebudete vědět rady, s výběrem vám pomůžeme.

Číst méně