Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Doprava od 30 Kč
MENU
Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Článek

Barvy a hmoty pro umělce všeho druhu

5. 10. 2023
icon čtení na 3 minuty

Zázračná hmota jménem Fimo

Někteří členové našeho týmu Korálek umí uplácat z Fimo hmoty jen sněhuláka (tři různě velké kuličky a je hotovo), ale naši zákazníci z této zázračné hmoty umí hotové divy. FIMO hmota je velmi podobná moduritu. Měkká na dotek, snadno se tvaruje i dětským ručkám a není třeba ji předem zpracovávat. Prostě ji jen vyndáte z balíčku a rovnou tvoříte. Hotový výrobek jen vytvrdíte v běžné troubě (30 minut na 110 °C). Hmota Fimo je mezi našimi zákazníky dlouhodobě velmi oblíbená, proto máme v nabídce i speciality jako hmoty s efekty (třeba třpytkami) nebo veselé Fimo Kids sady. Prckové si podle jasného návodu sami vyrobí vlastní hračku. Pro profesionály máme na výrobu šperků, figurek a dekorací vysoce kvalitní hmotu a nástroje, lepidla i pudry.

Křišťálová pryskyřice pro profi výtvory

Křišťálová pryskyřice je dvousložková transparentní hmota dokonale imitující sklo. Můžete do ní zalít téměř cokoli! A výsledek vypadá famózně, přitom práce s ní je překvapivě snadná. Šperky z pryskyřice vypadají jako z křišťálu. Ale můžete z ní vyrobit i jiné působivé dekorace. Princip výroby je stále stejný: vezmete něco pěkného, zalijete pryskyřicí a necháte ztuhnout.

Jak na to? Dle přiloženého návodu smícháte pryskyřici a tužidlo. Vznikne velmi odolná hmota, se kterou se přitom dobře pracuje. Do ní zalijete korálky, třpytky, sušené květy, fotografie, kamínky… Pryskyřice přilne téměř na všechny povrchy – sklo, keramiku, kov, silikon, dřevo i plast.

Barvy duhy pro hedvábí i porcelán

Barvy na hedvábí – Malování na hedvábí je technika stará stovky let. Barvy na hedvábí a vlnu se vyznačují vysokou rozpíjivostí a kombinovatelností. Můžete si s nimi vytvořit originální kousek oblečení – šátek, kravatu, šaty… a také interiérových  doplňků.

Barvy na textil – Jedinečná možnost, jak si podle svého gusta ozdobíte tričko, plátěnou tašku nebo jiný kousek z šatníku. Touto oblíbenou kratochvílí navíc spolehlivě zabavíte i děti. Kreslení na textil je baví bez ohledu na věk. Ty mladší třeba obtisknou svou ruku, různě tvarované houbičky, tiskátka z brambor. Ty starší můžou vyjádřit svůj světonázor formou symbolů a nápisů. Barvy na textil se snadno nanáší štětcem, jsou jasné, zářivé a ředitelné vodou. Můžete je i vzájemně míchat. Po hodině jsou zcela suché, ale pro dokonalou fixaci malované místo zažehlete z rubové strany (nebo vložte do trouby). Obrázek můžete zvýraznit obtáhnutím konturou, některé mají i atraktivní 3D efekt.

Barvy na porcelán – Kreativní člověk dokáže z nudného hrníčku nebo bílého talíře vyčarovat originál každým coulem. Proto máme v repertoáru Korálku bohatou nabídku barev na porcelán vysoké kvality, které věrně imitují profesionální glazury. Stálé a brilantní odstíny můžete vzájemně míchat. Přilnou na různé povrchy, nejen na porcelán. Jsou vhodné pro dekoraci žáruvzdorných materiálů – porcelán, hrnčířské zboží, kovy, ocel, sklo, měď. A jak na závěrečnou úpravu? Barvy na porcelán zafixujete zapečením v běžné troubě (35 minut na 150 °C). Před vypálením nechte barvy 24 hodin zaschnout. Po vypálení mají vysoký lesk jako smalt nebo glazura, bez obav je dejte do myčky. 

Barvy na sklo – Malováním na sklo dodáte super vzhled staré sklenici od okurek nebo tematicky vyzdobíte dětem v pokojíčku okno. Je to poměrně snadné, nemusíte být zrovna Van Gogh. Jak na to? Na startu odmastěte předmět lihem, poté naneste barvu. Barvy jsou vzájemně mísitelné a ředitelné speciálním ředidlem. V nabídce máme nevypalovací barvy, které zaschnou na vzduchu. Opět mají širší použití – kromě skla jimi ozdobíte plexisklo, polyester a další. Druhým typem jsou vypalovací barvy – malbu na závěr zapečete v troubě (160 °C po dobu 35 minut). Tyto barvy bez problémů zvládají mytí v myčce. Pro zvýraznění obrázků nebo na malování ornamentů oceníte konturovací barvy v tubě (k dostání pro vypalovací i nevypalovací barvy).

Štětce pro malíře i šperkaře

V nabídce máme i jiné druhy vysoce kvalitních barev pro umělecké tvoření. Barvy Prismé mají obrovské spektrum použití. Hodí se na zdobení šperků, skla, plátna, kovu i dřeva. Barvy Moon zajistí dekorovanému předmětu překrásný efekt perleti a opět se hodí na šperky, sklo, zrcadla, keramiku, plátno, kovy, dřevo…

Pro své tvoření budete nejspíš potřebovat další pomocníky. U nás najdete všechny. Častou položkou v nákupních košících našich zákazníků jsou štětce, které použijete při malování na Fimo, textil i keramiku. Máme ale samozřejmě i potřeby pro odlévání, latex na výrobu forem a další potřeby. Vybírejte a kdybyste si nevěděli rady, rádi vám doporučíme to pravé na konkrétní techniku!

Mohlo by vás zajímat

Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
Článek
Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
5. 10. 2023
icon čtení na 3 minuty

Každý umělec i řemeslník potřebuje správné vybavení! Bez něj ani obrovská porce píle a kreativity k dechberoucím výsledkům nevede. Poradíme nezbytný základ, se kterým vám šperky půjdou od ruky.

Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
Článek
Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
13. 9. 2023
icon čtení na 10 minut

Scénu s roztrženou šňůrou perel viděl ve filmu asi každý. Do komedie fajn, ale pro tvůrce šperků máme tipy na návleky, které něco vydrží!