Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Doprava od 30 Kč
MENU
Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Článek

Chirurgická ocel nad zlato

12. 9. 2023
icon čtení na 3 minuty

Pokud zvolíte šperky z chirurgické oceli, nemůžete šlápnout vedle. Tento materiál oplývá celou plejádou kladných vlastností. Ty nej jsou za nás dvě: chirurgická ocel nečerná a nezpůsobuje alergické reakce. Je to spása pro lidi s přecitlivělostí na kovy, kteří si tímto způsobem můžou dopřát krásný šperk bez následných nepříjemných kožních projevů a protivného svědění. A přihazujeme fakt, že šperky z oceli zůstávají nadčasově krásné. Je toho ale víc…

Chirurgická ocel je speciální typ nerezavějící oceli

Proč vlastně nese přívlastek chirurgická? Vyvinuli ji původně pro výrobu chirurgických nástrojů a implantátů. Pro její skvělé vlastnosti ji rychle objevila i další odvětví – včetně šperkařství. Šperkařská ocel obsahuje chrom, nikl a molybden. Tyto příměsi zaručují vyšší lesk, dobrou pevnost a odolnost vůči korozi i teplu. Hlavní plusy chirurgické oceli pro šperkaře jsme vám shrnuli do této pětky:

Hypoalergenní

Překvapivě mnoho lidí má alergie na různé kovy, které se často nachází v levných špercích. Chirurgická ocel je obvykle bezpečná volba pro jedince s citlivou kůží nebo alergií na kovy. Proto se hodí i na piercingy a náušnice, které jsou u alergiků největší výzvou.

Odolnost

Chirurgická ocel je extrémně odolná proti korozi a rezavění. Šperky z ní si udržují svůj vzhled po dlouhou dobu, prakticky navždy. Nemění barvu, nečernají a neztrácejí lesk. Nemusíte se bát ani nevzhledných škrábanců a jiného mechanického poškození, ocel toho vydrží opravdu dost.

Designová rozmanitost

Tenhle materiál vypadá skvěle na něžných špercích pro malé slečny i na masivních kouscích pro motorkáře. Od stříbra se na pohled liší tím, že je matnější. Je to dokonalý parťák pro zirkony a přírodní minerály i pro kožené šperky.

Cenová dostupnost

Vyrábíte šperky a rádi jimi obdarováváte blízké? Kdybyste měli nakoupit třeba zlaté řetízky a komponenty, přijdete na buben. Zato chirurgická ocel je cenově velmi vstřícná – ocelové řetízky a komponenty z chirurgické oceli pořídíte i u nás za sympatické ceny.

Snadná údržba

Žádná raketová věda – nepotřebujete speciální roztoky a propriety, stačí šperky občas očistit měkkým hadříkem namočeným v běžném mýdle a vodě a poté dobře osušit.

Chcete hotový šperk nebo si ho sami vytvoříte?

V našem portfoliu najdete hotové šperky z chirurgické oceli: náramky, řetízky, dokonce náramky na nohu a velký výběr prstenů, kde si vyberete prstýnky pro holky každého věku ozdobené třeba něžnými zirkony i masivní prsteny pro chlapy a výrazné nevšední prsteny „s kalendářem“. Parádně působí kombinace oceli a kůže, hlavně u kožených náramků. A také dohromady s minerály a krystaly – buď na náhrdelnících, nebo náramcích z minerálů.

Naši zákazníci si ale rádi šperky sami individuálně dotvářejí nebo rovnou vyrábějí. Pro ty máme bohatě zásobenou kategorii komponentů z chirurgické oceli od šlupen, kroužků a ketlovacích jehel po různé typy zavírání. Jestli patříte do této skupiny našich zákazníků, přejeme hodně radosti při tvoření!

Mohlo by vás zajímat

Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
Článek
Bižuterní nářadí pro dechberoucí šperky
5. 10. 2023
icon čtení na 3 minuty

Každý umělec i řemeslník potřebuje správné vybavení! Bez něj ani obrovská porce píle a kreativity k dechberoucím výsledkům nevede. Poradíme nezbytný základ, se kterým vám šperky půjdou od ruky.

Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
Článek
Konopí či nylon aneb Není nit jako nit
13. 9. 2023
icon čtení na 10 minut

Scénu s roztrženou šňůrou perel viděl ve filmu asi každý. Do komedie fajn, ale pro tvůrce šperků máme tipy na návleky, které něco vydrží!