Blog

Obrázek pro článek Ketlování - o co jde a jaké nástroje budete potřebovat?

Ketlování - o co jde a jaké nástroje budete potřebovat?

Ketlování. Už jsme ho nakousli několikrát, například když jsme radili, že si musíte pořídit ketlovací kleště. Ještě jsme ale nevysvětlili, co to to ketlování vlastně je. Teď to ale napravíme.

Obrázek pro článek Jak na posuvný uzel?

Jak na posuvný uzel?

Zakončovat řemínky lze mnoha způsoby. I my máme celou kategorii koncovek, klapek, pružinek a dalších chytrých pomocníků, které na šňůrku snadno zalepíte či zamáčknete. Zakončit šňůrku ale lze i bez speciálních komponentů, stačí uzlík. A jeden šikovný si nyní představíme.

Obrázek pro článek Jaké kleště potřebujete ke korálkování?

Jaké kleště potřebujete ke korálkování?

Kleště jsou něco jako vaše prodloužené ruce a prsty. Pomáhají držet korálky, dělat očka nebo ohýbat a štípat drátky. Ani začátečníci se neobejdou bez dvou až tří druhů kleští a až se ponoříte do tvorby korálků naplno, pořídíte si ještě další.

Obrázek pro článek Nylon, vlasec nebo pruženka? Vlastnosti a výhody návlekových materiálů

Nylon, vlasec nebo pruženka? Vlastnosti a výhody návlekových materiálů

Nabídka návlekových materiálů je velmi široká a hlavně začínající tvůrci se mohou rychle ztratit. U korálků je výběr jasný, řídíte se hlavně podle vkusu, ale u návleků záleží co a jakou technikou chcete tvořit. Je k výrobě náramku lepší nylon nebo pruženka? Nepraskne mi vlasec pod vahou minerálních korálků? To jsou některé z otázek, které proběhly hlavou každého, kdo s korálky začíná.

Vytvořilo FEO