Blog

Obrázek pro článek Komponenty pro výrobu náušnic. Plusy a mínusy afroháčků a puzetek

Komponenty pro výrobu náušnic. Plusy a mínusy afroháčků a puzetek

Náušnice jsou spolu s náramky evergreenem tvorby z korálků. Stejně jako některé ženy střídají každý den trička, mají jiné doma desítky náušnic, které střídají po dni nebo prostě podle nálady. Navíc ten pocit, že nosíte šperky vlastní výroby je nenahraditelný. Vždy když vám náušnice někdo pochválí, zahřeje to u srdce hned dvojnásobně.

Obrázek pro článek Dřevěné a minerální korálky. Pro šperky s dotekem přírody

Dřevěné a minerální korálky. Pro šperky s dotekem přírody

Při tvoření z korálků máte možnost si osahat mnoho materiálů. Od plastu až po přírodní korálky ze dřeva a kamenů. Právě přírodní materiály dodají vašim výtvorům jiný šmrnc. Třeba v případě korálků z minerálů i s přesahem do mystiky a ezoteriky. Dřevěné korálky jsou velmi populární pro svůj přírodní vzhled. Už na první pohled vypadají úplně jinak než korálky skleněné a jejich použitím vytvoříte úplně nové styly šperků. Váží jen zlomek toho, co stejně velký korálek ze skla . Pokud chcete šperk vyrobený z velkých korálků,...

Obrázek pro článek Vybíráme korálky – Skleněné nebo plastové?

Vybíráme korálky – Skleněné nebo plastové?

Dnes se podíváme na to nejdůležitější – samotné korálky. Korálky si rozdělíme dle materiálu. Nejpoužívanější jsou určitě skleněné a plastové korálky. Stručně vám představíme některé jejich druhy, úpravy i vlastnosti.

Obrázek pro článek Kožené řemínky. Jak s nimi tvořit a s čím je kombinovat?

Kožené řemínky. Jak s nimi tvořit a s čím je kombinovat?

Výroba šperku na koženém řemínku patří mezi ty jednodušší. Je to tak velmi vhodný návlekový materiál pro všechny, kdo s korálky začínají nebo třeba chtějí do tvorby zapojit děti. Náramky z nich se dají koupit na každém tržišti a kdo jezdil jako dítě na tábory, nejspíše se je na některém učil i vyrábět.

Vytvořilo FEO