Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz
Doprava od 30 Kč
MENU
Máte dotaz?
napište nám e-mail na info@koralek-obchod.cz

Jak správně lepit kamínky

Číst více

Jak správně lepit kamínky swarovski? 

To je nejčastější otázka, kterou často slýcháme. Věřte ale, že není čeho se bát. Tento proces je velmi jednoduchý a rychlý. Úspěšnost závisí na přípravě a výběru vhodné lepidla. Kvalita lepidla je zásadní, levná nebo vteřinová lepidla mohou porušit pokovaný povrch kamínku a tím naruší lesk a kvalitu celého výrobku. 
Podle jakých parametrů vybrat lepidlo? Vždy záleží na podkladovém materiálu. 

 

Lepíte kamínky Swarovski na bižuterní komponenty?

Při práci s kamínky Swarovski a bižuterními komponenty je nutné dodržet pár nutných kroků, které vedou k úspěšnému výsledku. Bižuterní komponenty, jako jsou náušnice na oblíbené Swarovski rivoli, prstýnky nebo podklady pro přívěsky  třeba Swarovski kamínků s označením butterfly - tedy motýlků, najdete i v naší nabídce v různých pokovech - měděné, antracitové, postříbřené či přímo Ag925 komponenty.

Prvním nutným krokem je kontrola samotných komponentů, zda nejsou plošky zdeformavané a  kamínek do lůžka či náušnice zapadne. Dále je nutné v některých případech komponent odmastit minerálním lihem. Komponent by měl být tedy očištěn, odmaštěn a pečlivě vysušen.
Minerální líh pro odmaštění
Pro lepení kamínků do komponentů doporučujeme dvousložkové lepidlo, které používáme i my při přípravě šperků made with Swarovski. Námi nabízené lepidlo je možné také použít při lepení kamínků na sklo, keramiku, lakované i nelakované povrchy. Lepidlo musí být namícháno ve správném poměru dle návodu.
Kamínek, který vlepujete by měl také očištěn a odmaštěn.


Chcete si sami ozdobit tričko nebo plesové šaty?

Do této kategorie můžete zařadit různé druhy tkanin - od lesklých saténů, přes záclonovinu až po různé syntetické či pružné materiály. Kamínky je možné lepit i na pevné povrchy jako jsou netkané textilie a pleteniny. Dbáme vždy na čistotu podkladu! Pro lepení pak doporučujeme lepidlo UHU Power.Lepidlo UHU

Pokud chcete dozdobit například plesové šaty velkým obrazcem z těchto kamínků, je vhodné si vše nejprve nakreslit a kamínky na kresbu přiložit. Poté přenášejte kamínky - jeden po druhém - za pomocí pinzety.

UHU lepidlo, které doporučujeme má výborné vlastnosti. Po zaschnutí je průhledné, dobře se s ním pracuje i přesto, že velmi rychle zasychá.
 

Máte jiné lepidlo?
Pokud máte lepidlo jiné, pak se řiďte vždy doporučením výrobce. Při nejistotě vyzkoušejte lepidlo například na odstřižku látky, na kterou nanesete lepidlo a přiložíte kamínek.

 

Číst méně