Hedvábné nitě GRIFFIN

produktů na stránku 20 40 60
V roce 1866 Carl Schinle, výrobce a obchodník s ozdobnými ověsy, založil společnost ve Schrambergukterou rodina bez přerušení provozuje již 150 let
Do roku 2010 provozuje pod jméno zakladatele Schinle Perlseiden GmbH. V roce 2010 byla společnost přejmenována na GRIFFIN 1866 Ltd. být blíž ke značce GRIFFIN.
 V době, kdy byla společnost založena, byl podnikatelský nápad nejprve tzv výroba a prodej ověsů. 
Tyto dekorativní textilie byly vyhledávaným módním doplňkem. Jemně zpracované filigránové nášivky, bordury, šňůrky a šňůrky sloužily nejen jako ozdoba klobouků, oděvů, uniforem, ale také bytový textil, nábytek, závěsy a nástěnné dekorace.
Velmi brzy byly navázány obchodní vztahy napříč Německem. Prostřednictvím svých kontaktů v hlavním městě klenotů Pforzheim, Carl Schinle rozpoznal velkou poptávku v odvětví šperků po profesionálně vytvořených nitích používané k výrobě náhrdelníků a obojků.
Carl Schinle splnil tuto stále se zvyšující poptávku po jemně předeném přírodním hedvábí pod ochrannou známkou GRIFFIN a rychle se etabloval jako přední výrobce korálkových šňůr.
GRIFFIN z erbu jeho rodného města se stal pečetí kvality pro výpletový materiál z čistého hedvábí, který byl ze Schrambergu distribuován do celého světa od roku 1866. S technickým rozvojem syntetických vláken ve 40. a 50. letech 20. století začal Schinle vyrábět korálkové šňůry i z jiných surovin.
Dnes se tvoří vysoce kvalitní a extrémně pevná high-tech vlákna i jemně předené a rafinované kovové dráty důležitou součástí sortimentu společnosti. Korálková šňůra GRIFFIN se nyní prodává po celém světě. 

Vytvořilo FEO