PRYŽOVÉ šňůry

Pryžové šňůry jsou vyrobeny z gumy v různých barevných dostínech. Tyto šňůry se nelámou, jsou elastické, ale nejsou pružné. Z pryžové šňůry můžete vyrobit závěs na přívěsek  z chirurgické ocele. Konce je nutno osadit komponenty jako je koncovka a zapínání z bižuterního kovu nebo oblíbené chirurgické ocele. Některé koncovky se na gumu zalepují dvousložkovým lepidlem, jiné se pouze zamáčknou.

Jak vybrat vhodnou pryžovou šňůrku?
​Sílu vždy vybírejte s ohledem na váhu a velikost vybraného přívěsku. Pryžová šňůra je pevná a neprověšuje se. Barevné šňůrky mají díky módním trendům zelenou. Nebojte se tedy barevných kombinací.
 

Sestavení pryžové šňůrky je velmi jednoduché:
​Připravte si karabinku z chirurgické ocele, dále spojovací kroužek a koncovku, jejíž vnitřní průměr je stejný jako průměr vybrané šňůry. Nesmíte opomenout ani dvousložkové lepidlo pro zalepení šňůrky do koncovky. Lepidlo namíchejte v poměru uvedeném na obalu. Ostrou stranou párátka naneste lepidlo do koncovky a vložte pryžovou šňůrku.  Po zaschnutí lepidla Alteco připojte kroužek a karabinku do horní části koncovky. Na straně druhé pak pouze spojovací kroužek, do kterého budete moci karabinku zapínat.

Foto návod s komponenty pro ukončení pryžové šňůry

Vytvořilo FEO