Korálky DŘEVĚNÉ

produktů na stránku 20 40 60

Dřevěné korálky - neboli korálky ze dřeva a různých semen
Dřevěné korálky jsou ve srovnání s jakýmkoli jiným korálkem na omak teplé. Jsou také na svou velikost lehké, což Vám umožňuje použít více těchto korálků na jeden šperk, aniž by se stal Vámi vyráběný šperk nepraktickým. U dřevěných korálků lze najít více možností a to barvené a nebarvené korálky. Barvené korálky bývají zalakované, aby se neuvolňovala barva. Korálky dřevěné nebarvené můžete dále sami upravovat a zdobit. Často můžete najít i korálky dřevěné s různými vyřezávanými či obroušenými ploškami do různých tvarů. 
​Používají se korálky z palmového dřeva, dřeva jantar a dřeva ebenového. Ale pozor - ebenové dřevo je již chráněné, a tak takové korálky dnes najdete spíše ve starožitnictví.

Na co tyto korálky navlékat?
​Korálky dřevěné lze navlékat na různé návlekové materiály. Ohled je třeba brát na velikost otvoru v korálku. Lze použít voskované nitě nebo nitě polyesterové v různých barevných odstínech.Vyzkoušejte i rozdílné barevné odstíny nití i korálků a budete sami překvapeni výsledkem. Z dřevěných korálků se vyrábějí také růžence, jejichž stavebnice najdete i v naší nabídce. ​Další možnosti využití je mnohonásobné. Dají se využít pro výrobu korálkových závěsů, jako různé aplikace na letní tašku či kabelku. Dřevěné korálky lze lehce našít pomocí vlasce na vlasové spony.

Dřevěné korálky a děti?
​Korálky a děti jdou ruku v ruce. Nejen u dětí, ale také u starších lidí korálky podporují soustředění a tím se zlepšuje motorika. V pozadí nezůstává ani psychomotorický vývoj dětí.  Mnoho lékařů a fyzioterapeutů pracují právě s různými pomůckami, které dětem motoriku rozvíjí - korálky jsou jednou z pomůcek. Nezapomeňte ale na to, že děti by měli pracovat s korálky pod Vaším dozorem. Pro navlékání korálků pro děti doporučujeme pružnou lycru, která je elastická.


Korálky z různých semen
U nás je možné vyrobit korálky jednoduše a velmi rychle z keře Klokoče zpeřeného, ze které se velmi často vyráběli růžence. Dalšími materiály z říše semen je možné použít skořápky ořechů či mandlí, které můžete sami dále obrábět a barvit. V Africe a Indii je taková technika velkou tradicí. Můžete sami prozkoumat korálky z přírodních zdrojů z celého světa. Práce s nimi je velkým požitkem i pro Vaše děti.

Vytvořilo Foreveryone.cz