Korálky DŘEVĚNÉ

produktů na stránku 20 40 60

Dřevěné korálky, to je tradice, která se nikdy neomrzí. Nabízí tolik možností, jak je kombinovat a vždy působí dokonale. Dřevěné korálky jsou ve srovnání s těmi ostatními na dotek teplé, nestudí tedy na kůži a jsou lehoučké. To jsou jejich obrovské výhody. Můžete navíc míchat různé barvy, velikosti a tvary podle svých představ. Barvené korálky bývají zalakované, aby se barva neuvolňovala. Nebarvené si naopak můžete ozdobit podle svých představ.

A z jakého dřeva bývají korálky nejčastěji vyrobené? Obvykle se setkáváme s palmovým dřevem a ebenem. Ebenové dřevo je však chráněné, a tak korálky z tohoto dřeva dnes najdete nejčastěji ve starožitnictví a navíc jsou dražší. Ale za exkluzivní kvalitu se vyplatí připlatit.

Dřevné korálky můžete navlékat na různé návlekové materiály. Lze používat například voskované nitě nebo nitě polyesterové v různých barevných odstínech. A pro koho jsou dřevěné korálky vhodné? Jednoduše řečeno pro každého. Nejvíce je milují především malé děti, ale ani my dospělí si tyto šperky nenecháme ujít. 

Vytvořilo FEO