Korálky DŘEVĚNÉ

produktů na stránku 20 40 60

Dřevěné korálky - neboli korálky ze dřeva a různých semen
Dřevěné korálky jsou ve srovnání s jakýmkoli jiným korálkem na omak teplé. Jsou také na svou velikost lehké, což Vám umožňuje použít více těchto korálků na jeden šperk, aniž by se stal Vámi vyráběný šperk nepraktickým. U dřevěných korálků lze najít více možností a to barvené a nebarvené korálky. Barvené korálky bývají zalakované, aby se neuvolňovala barva. Korálky dřevěné nebarvené můžete dále sami upravovat a zdobit. Často můžete najít i korálky dřevěné s různými vyřezávanými či obroušenými ploškami do různých tvarů. 
​Používají se korálky z palmového dřeva, dřeva jantar a dřeva ebenového. Ale pozor - ebenové dřevo je již chráněné, a tak takové korálky dnes najdete spíše ve starožitnictví.


Korálky z různých semen
U nás je možné vyrobit korálky jednoduše a velmi rychle z keře Klokoče zpeřeného, ze které se velmi často vyráběli růžence. Dalšími materiály z říše semen je možné použít skořápky ořechů či mandlí, které můžete sami dále obrábět a barvit. V Africe a Indii je taková technika velkou tradicí. Můžete sami prozkoumat korálky z přírodních zdrojů z celého světa. Práce s nimi je velkým požitkem i pro Vaše děti.

Vytvořilo Foreveryone.cz