Vážení zákazníci, z provozních a inventurních důvodů bude provoz našeho e-shopu a prodejny od 8.12. 2019 pozastaven.
Objednávky přijaté od
9.12. 2019 budou vyřizovány po Novém roce od 6.1.2020.
Naše prodejna pro vyzvednutí osobních objednávek bude otevřena do 12.12. 2019  Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hodně radosti při tvoření s korálky. 

Bižuterní potřeby, nářadí, literatura

produktů na stránku 20 40 60

Výroba každého šperku vyžaduje různé pomůcky. Mezi ně můžeme zařadit kleště, které využijete při jakémkoliv korálkování. U kleští pak rozlišujeme různé druhy například kleště ketlovací, kroužkové či štípací kleště. Dalšími vhodnými a možná i nepostradatelnými pomůckami jsou pinzety nebo korálkové podložky, na kterých si můžete pomocí měřítka změřit délku náhrdelníku nebo náramku. Také Vám poslouží přítomné zásobníky na používané korálky. 

Jaké pomůcky doporučujeme pro začátečníky?
​Nejdůležitější pomůckou budou Vaše ruce a mysl. Na nich záleží, zda se Váš šperk povede či ne. Je také potřeba dobře zvolit kleště a navlékací potřeby jako jsou navlékací jehly. Jehlu vybíráme vždy podle velikosti průvleku korálků. Roztahovací jehly patří k nejslabším jehlám s největší dírkou v naší nabídce. Jsou také velmi pružné a to je další předností těchto jehel.

​Při výběru korálků vybírejte spíše větší velikosti skleněných korálků, aby se Vám dobře pracovalo a rychleji přibývajo. Mnoho lidí vybere korálky nejmenších velikostí, na kterých se učí různé korálkové techniky. Často je práce s malými korálky odradí a již se k této aktivitě nevrátí.

​Velkým pomocníkem pro začátečníky jsou také korálkové stavebnice, ve kerých naleznete kreslený návod a také korálky i návlekový materiál pro výrobu. Stavebnice jsou pak označeny stupni obtížnosti.

Které jsou další korálkové pomůcky?
​Velmi oblíbený u dětí je korálkový stav, na kterém si lehce a snadno vyrobí přátelství. Pro výrobu náramků budete potřebovat také jehlu a nit Nymo nebo S-lon pro šití i pro osnovu. Korálky vybírejte v menších velikostech - jako jsou korálky TOHO 8/0 nebo 11/0.

 

 

 

 

.  

Vytvořilo FEO