Vánoční hvězdy snadno a rychle

Jedním ze symbolů vánoc je rozhodně vánoční hvězda. Nemyslíme teď květinu, i když i ta k vánocům patří, ale hvězdu jako ozdobu :) Pokud vás láká možnost vyrobit ji s pomocí korálků, tak si dnes ukážeme jednoduchý způsob jak na to.

Symbolika vánoční hvězdy se používá už od středověku. Původně byla spojována hlavně se svátkem tří králů a betlémem, ale postupně se přenesla i do adventu a vánoc. Cestu ji „ušlapal“ právě betlém, který se do předvánočních zvyků dostal jako první.

Hvězdu dáváme na špičku stromečku, jako ozdoby, ale i třeba do oken. Během vánoc jsou hvězdy všude.

Návodů na tvorbu je velké množství, kromě výsledného tvaru nejste omezení vůbec ničím. My si však pomůžeme takovým předpřipraveným polotovarem. Pokud chcete hvězd vyrobit více, třeba jako ozdoby na stromek nebo si zatím nevěříte na složité techniky, je právě hvězdicová kostra ideálním pomocníkem, se kterým vykouzlíte hezkou hvězdičku už za pár desítek minut.

Hvězdicový základ není vlastně nic jiného než tuhý kovový drátek ve tvaru šesticípé hvězdy, na který jen jednoduše navěsíte takové korálky, které chcete. V naší nabídce najdete hvězdicový polotovar hned v několika velikostech, takže i velikost hvězdiček si určíte sami.

Nejjednodušší je předem si namyslet, jaké korálky a v jakém pořadí chcete na hvězdu navlékat a pak postupovat vždy po jednom hrotu. Až hrot posázíte korálky, ideálně do vzdálenosti tak 1cm od konce hrotu, tak jej můžete zakončit například očkem jako při ketlování.

Nejhezčí je držet u jednotlivých hrotů pravidelnost a souměrnost. Buď je mít všechny stejné, ve shodné kombinaci korálků, nebo je pravidelně střídat. Tři a tři hroty stejné nebo tři různé dvojice hrotů.

Volba korálků je již zcela na vaší fantazii. Ideální je střídání větších a menších kousků, skvělé jsou i korálkové tyčky. Nemusíte se bát ani těžších a větších korálků. Kostra hvězdy je z poměrně tuhého drátu s většími průměry, konkrétně polotovary v našem e-shopu mají 0,8 mm, takže vydrží i větší zátěž. Navíc, pokud se vám budou jen houpat na stromku nebo okně, tak nehrozí ani žádné velké namáhání.

Vánoční dekoraci takto zvládne udělat i úplný začátečník a i za málo práce nabídne spoustu parády.

Vytvořilo FEO