Shamballa náramky. Jednoduché a krásné šperky s přesahem

Spolu se zvýšeným zájem o východní filosofii a čím dál populárnější jógu, zvedl se zájem i o shamballa náramky. Na škodu určitě není ani to, že jsou to náramky krásné, barevné a snadno si ho vyrobí i začátečník.

Vyrábí se splétáním šňůrek a jejich vázáním do uzlů. Do nich jsou pak vplétány kameny, minerály nebo kovové přívěsky, často s duchovním a léčivým podtextem. Často se náramky používají jako zdroj duchovní síly a podpora meditace.

Duchovní podtext náramků jde ještě dále. V budhismu věří, že Shamballa je bájné mýtické království. Bohaté, vzdělané a žijící v míru. Vládnou mu osvícení vládci a všichni v něm jsou šťastní. Dokonalé místo.

Náramky jsou barevné, výrazné, ale vkusné a jdou snadno kombinovat s prakticky jakýmkoli oblečením. Navíc vypadají velmi dobře i když je nosí muži. Jsou opravdu unisex, což nejde říct o všech špercích.

Klíčová je u těchto náramků jejich barva. Právě s barvou se totiž pojí duchovní významy.

  • Černý náramek

Černá bývá často spojována i s tajemnem, strachem, obavami, smutkem. Má ale i pozitivní konotace. Černá symbolizuje sílu, vyrovnanost, eleganci, prestiž. V posledních letech se černá stala velmi oblíbenou barvou a i u shamballa náramků patří ty černé k jasně nejoblíbenějším. Používají se pro ně nejčastěji černé skleněné korálky, z minerálů pak onyx.

  • Bílý náramek

Bílá znamená čistotu, nevinnost a pravdu. Proto bývá používána na svatbách. V přesnesém smyslu tak může bílá symbolizovat i lásku. Skrze spojení s čistotou a pravdou je i silnou duchovní barvou.

Stejně jako u černé, ani bílých kamenů příliš neznáme, takže se do náramků nahrazují bílými skleněnými korálky, případně mléčně zabarvenými variantami minerálů.

  • Zelený náramek

Pomáhá najít vnitřní harmoniii, symbolizuje duchovní růst a odpuštění. Zelené náramky jsou populární i díky skrze element přírody a zdraví. Zelená je pozitivní barva spojená se zdravím a prosperitou. Do náramků se používají zelené minerální korálky, nejčastěji avanturíny, smaragdy, olivíny a amazonity

  • Modrý náramek

Kreativita, moudrost, klid, rozvaha a poznání. To jsou vlastnosti spojované s modrou barvou. V západní společnosti je modrá i symbolem růstu, bohatství, postavení. Tmavě modrá v nás vzbuzuje jistotu, důvěru a klid.

Modrých kamenů je celá řada a díky tomu jsou modré shamballa náramky velmi oblíbené. Zmínit můžeme například akvamarín, acháty nebo lapis lazuli s krásnou kresbou.

  • Červený náramek

Červená je spojena s vášní, emocemi a sexualitou. Je to divoká barva ohně a nebezpečí, ale zároveň plná vnitřní energie a síly. Červené Shamballa náramky mohou být vyrobeny z polodrahokamů, jako rubín, granát, spinel nebo rodolit.

  • Žlutý náramek

Radost, optimismus, sebevědomí, vůle. Samé pozitivní emoce a také všechny spojené se žlutou či zlatou barvou. Je to veselá barva plná slunce a optimismu a to stejné vyzařují i náramky v této barvě. Nejčastěji se do nich vplétá citrín, ale oblíbené jsou i obyčejné žluté a zlaté skleněné korálky.

Často platí, že čím jednodušší výroba, tím je šperk populárnější. A shamballa náramky jsou v porovnání s jinými technikami jednoduché. Jejich základem je shamballa šňůrka, která je ale silnější než většina jiných, se kterými se v korálcích setkáte. Se silnou šňůrkou se vám bude snadno pracovat a stejně tak s většími korálky. Použít můžete skleněné, dřevěné, plastové i minerální, pokud mají správnou velikost.

Nylonové šňůrky na shamballa náramky mají většinou průměr 0,5 až 1 mm, takže vybírejte korálky s větší dírkou.

Pak už stačí jen zaplést vše tak, aby se vám to líbilo.

 

Vytvořilo FEO