Minerály a jejich vlastnosti III.

Krásných kamenů je celá řada. Zajímavá barva nebo kresba ale není jediným motivem při výběru. Mnoho lidí si minerály vybírá pro jejich pozitivní vliv na tělo a duši. Právě těmto skrytým vlastnostem se věnujeme v našem seriálu o minerálech. Kameny, mystika a tajemno šly totiž vždy ruku v ruce.

V minulých dílech série jsme si představili vlastnosti a účinky 10 známých kamenů. Ve třetím a posledním dílu se podíváme na další pětici - křišťál, howlit, rodonit, jadeit a amazonit.

Křišťál

Kámen jedinečný svou čistotou a průzračností. Bývá čirý, skelný, průsvitný až zcela průhledný, občas má lehce mléčnou barvu. Už v dávných dobách naše předky fascinoval a připisovali mu silné léčivé účinky. Různé kultury ho používaly jako léčivý amulet proti bolesti a nemocem.

Je nabitý pozitivní energií a má harmonizující účinky. Také je považován za kámen, který umí zesílit účinky ostatních minerálních kamenů. Oblíbené jsou proto šperky, které kombinují křišťál s jiným kamenem.

Díky svému vzhledu byl vždy kamenem čistoty a pozitivní energie. Pokud trpíte úzkostí, strachem nebo mentálními bloky, může vám právě křišťál pomoci.

Spojuje se hlavně se znameními blížence, štíra, kozoroha nebo vodnáře.

Howlit

Je to minerál klidu a rovnováhy. Je vhodným pomocníkem při meditaci a relaxaci, pomůže vám nalézt vnitřní klid a rozvahu. Pomáhá oprostit se od každodenního stresu a starostí. V dnešní době plné shonu a nervozity jsou tyto vlastnosti cennější než kdykoli dříve.

Kromě zklidňujících účinků na mysl pomáhá i pokud se snažíte detoxikovat organismus. Mírní bolesti hlavy způsobené stresem a únavou. Howlit pod polštářem pomáhá s nespavostí a zkvalitňuje spánek.

Howlit je přiřazen měsíci a elementu vody. Nejlépe působí na lidi narozené ve znamení vodnáře a vah.

Rodonit

Tento růžový či malinově červený kámen s malými červenými skvrnkami není tak známý, my ho však máme velmi rádi.

Má podobné vlastnosti jako howlit. Také je to klidný harmonizační kámen, který posiluje vnitřní rovnováhu a uklidňuje spory. Pomáhá bojovat se strachem a úzkostmi. Kromě uklidnění a odbourání stresu je v dlouhodobém horizontu vhodný pro posílení lásky k sobě samému a vybudování sebedůvěry. Amulety rodonitu pomáhají nositeli také dosáhnout vytyčených cílů.

Rodonit patří k elementu ohně a ke znamení býka nebo raka.

Jadeit

Na dálném východě byl doslova posvátným kamenem a velmi ceněný je tam jadeit dodnes. Má silné harmonizující účinky a je vnímán jako kámen míru, klidu, moudrosti a rozjímání. Známý je i v Arábii, kde je považován za ochranu proti všemu zlému.

Pomáhá vyrovnávat se se stresem a uchovávat si chladnou hlavu i obtížných situacích. Posiluje vnitřní vyrovnanost a uklidňuje mysl. Ve východních kulturách věří, že přitahuje lásku a peníze.

Vyskytuje se v různých barvách, ale nejčastěji je zelený či šedozelený. Patří k elementu vody.

Amazonit

Tento zelený kámen údajně přináší pocit klidu a bezpečí. Jedná se o silně uklidňující kámen, který tiší nervy, pomáhá proti výkyvům nálad, rozptyluje negativní energii a zmenšuje obavy a strach.

Stejně jako Jadeit byl uctíván starými kulturami. Amazonit byl posvátný zejména ve starém Egyptě a šperky z tohoto kamene zdobily hrobky faraónů.

Amazonit je spjat s elementem vody a nejlépe působí na lidi ve znamení vodnáře.

 

Pokud jste váš oblíbený kámen v žádném z dílů našeho seriálu nenašli, nezoufejte. Korálky a šperky z něj pravděpodobně najdete v naší nabídce. Máme tisíce minerálních korálků a šperků více i méně známých druhů kamenů.

 

Vytvořilo FEO