Minerály a jejich vlastnosti I.

Kameny slouží k tvorbě šperků už od pradávna. Zdobili se jimi lidé už v pravěku. Čím zajímavější barva a kresba na kameni je, tím byl zajímavější a cennější. A také tajemnější. Naši předci z kamenů vyráběli magické amulety, které měly pozitivně ovlivnit život toho, kdo jej nosil.

Mystika se s kameny spojuje dodnes. Mnoho lidí kamenům přisuzuje nadpřirozenou sílu, věří v jejich léčivou moc a pozitivní účinky na duši i tělo. Správný kámen nabíjí nositele silou a energií.

Některé kameny nositele spíše uklidňují, jiné dodají energii. Každý kámen má jiné vlastnosti. Zároveň každého člověka přitahuje jiný kousek. Proč se někomu líbí více růženín a někomu tyrkys? Záleží na vkusu, říkáte si, ale něco musí rozhodovat i o tom vkusu a jen těžko najdeme vysvětlení.

Podíváme se blíže na 5 kamenů, které jsou hojně využívané ve šperkařství. I v naší nabídce najdete minerální korálky z těchto kamenů. Ukážeme si, jaké vlastnosti kameny mají, s jakými živly se váží a k jakému znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí.

Acháty

Acháty se v přírodě vyskytuje v mnoha barevných variantách. Pokud chcete šperk, který bude přímo pro vás, musíte tedy vybrat tu správnou barevnou variantu. Modré varianty kamene se spojují s elementem vody. Nositelům přináší klid a pomáhají odstraňovat vnitřní napětí a stres.

Naopak červené acháty dodávají energii, odvahu a sílu. Mezi často používané barevné varianty patří i černý, nebo zelený achát.

Spolu s velkým výběrem barev jde ruku v ruce i univerzálnost achátů. Modrý achát by měli ve špercích nosit ti narození ve znamení ryb nebo vodnáře. Černý achát zase sedí kozorohům nebo střelcům.

Tygří oko

Tento minerál si s žádným jiným nespletete. Jeho unikátní barva připomínající naleštěné dřevo z něj dělá jeden z nejoblíbenějších kamenů pro šperkařství. Tygří oko je symbolem odvahy a energie. Je to ochranný kámen, který nositele brání před nebezpečím a pomáhá jednat rozumem. Pomáhá volit správná rozhodnutí, přitahuje bohatství.

Přirozená barva tygřího oka je hnědozlatá. Je ale natolik oblíbeným kamenem, že se prodávají i dobarvované zelené či modré varianty.

Tygří oko pomáhá blížencům, štírům nebo lvům s emocemi a rozhodováním.

Hematit

Dalším ochranným kamenem je hematit. Hematit chrání svého nositele před špatnými energiemi, stresem, pomáhá se soustředěním, zvyšuje vnitřní vůli a klid, zvyšuje sebevědomí. Navozuje harmonii těla a duše.

Už z tohoto popisu jde cítit, že jeho elementem je země. Ve starých knihách o domácím léčitelství můžete najít i radu, používat hematit na těle nebo pod polštářem jako pomoc při nespavosti.

Hematit je ideálním kamenem pro berany či štíry.

Akvamarín

Akvamarín je vodním kamenem. Nositelům přináší klid, očistu a rovnováhu. Je to kámen klidu, rozvahy, ale i odvahy. Díky těmto vlastnostem je to vhodný kámen pro uklidnění horších období v partnerských vztazích.

Šperky s akvamarínem jsou vhodné pro lidi narozené ve znamení blížence, váhy, vodnáře a ryby.

Citrín

Plný tepla a svěžesti je citrín. Jeho světle oranžové či žluté odstíny symbolizují slunce a jas. Někteří v jeho odlescích vidí i zlato.

Citrín vnáší do života světlo a klid. Pomáhá nám překonat strach, nejistotu a obavy. Je to optimistický kámen, který odbourává negativní myšlení. Podporuje intuici, zdravý rozum a tvůrčí myšlení. Citrín nejlépe působí na lidi narozené ve znamení panny, lva nebo blížence

Vytvořilo FEO