Dřevěné a minerální korálky. Pro šperky s dotekem přírody

Při tvoření z korálků máte možnost si osahat mnoho materiálů. Od plastu až po přírodní korálky ze dřeva a kamenů. Právě přírodní materiály dodají vašim výtvorům jiný šmrnc. Třeba v případě korálků z minerálů i s přesahem do mystiky a ezoteriky.

Dřevěné korálky

Dřevěné korálky jsou velmi populární pro svůj přírodní vzhled. Už na první pohled vypadají úplně jinak než korálky skleněné a jejich použitím vytvoříte úplně nové styly šperků.

Váží jen zlomek toho, co stejně velký korálek ze skla. Pokud chcete šperk vyrobený z velkých korálků, budete vybírat právě ze dřeva a plastu. Skleněné a kamenné korálky se v takových velikostech téměř nepoužívají, protože by šperk byl příliš těžký a jeho nošení nepohodlné.

Nejčastěji se setkáte s kulatými korálky v přírodních odstínech hnědé, červené, zelené a modré. Netradiční tvary a výrazné barvy u dřevěných korálků až na výjimky nehledejte.

Výborně se kombinují s koženými řemínky, které mají podobný přírodní styl. Vhodné jsou i silnější šňůry nebo s další návlekové materiály s větším průměrem.

Nejčastější technikou je navlékání. U něj platí, že čím větší korálek a silnější šnůrka, tím je navlékání jednodušší. Dřevěné korálky také dobře drží v prstech a nekloužou. Proto jsou oblíbené mezi začátečníky a hezké věci z nich vytvoří i děti.

Kamenné a minerální korálky

Když jsme u té přírody… je tu ještě jeden druh přírodních korálků. Korálky z minerálů. Mají velmi atraktivní vzhled a oblíbené jsou pro své ezoterické vlastnosti. Drahé kameny se váží k různým znamením zvěrokruhu a dýchá z nich mystika. U každého minerálního korálku máte navíc jistotu, že jde o originál.

Zajímavou variantou jsou ale i jen tak, bez ezoteriky. Mají krásnou kamennou kresbu, barvy, vypadají elegantně a mají takové neuchopitelné „čaro“. I na lidi, kteří se o ezoteriku nezajímají a horoskopům se vysmívají, působí korálky z minerálů jinak než skleněné.

Vlastnostmi jsou ale skleněným korálkům celkem podobné. Jsou celkem „těžké“ při nošení a na omak studenější než třeba dřevo. Kvůli váze tak doporučujeme použít pevnější návlekové materiály, tenké šňůrky by se mohly přetrhnout.

Nejčastěji se z minerálů tvoří náramky a to prostým navlékáním, ale vytvořit z nich můžete opravdu cokoli. Jednotlivé kameny mohou sloužit třeba jako ústřední motiv náušnice.

 

Vytvořilo FEO