Co dělat se zbytkovými korálky?

Pravidlo první – v korálcích mějte pořádek. Každý druh korálků pěkně ve vlastním sáčku nebo tubě. Ušetříte hodiny práce. Co ale dělat, když korálků v sáčku zbývá už jen pár a víte, že z nich už nic velkého neuděláte?

Určitě to znáte, doděláte náramek a v sáčku zbývají poslední čtyři korálky. A teď co s nimi? Ze čtyř korálků toho moc nevykouzlíte, ale skladovat čtyři korálky taky nemá valný smysl. Zvlášť, když takových sáčků se čtyřmi korálky byste brzy měli spousty.

Pravidlo druhé – porušte první pravidlo, pokud to dává smysl. Jakmile se vám začnou kupit zbytky, hoďte pořádek za hlavu a sesypte je do dohromady. Ve skutečnosti tím totiž pořádek opět vytvoříte.

I ve směsi udržujte pořádek

I když se rozhodnete zbytkové korálky sesypat do jednoho sáčku či krabičky, pořád se snažte aspoň o nějaké třídění. Bez třídění totiž jednou přijde okamžik, kdy budete mít ve směsce tolik různých korálků, že už se vám v nich nebude chtít ani hledat nebo bude hledání příliš zdlouhavé a náročné.

Zkuste si spíše vytvořit menší směsky. Třeba podle barev. Určitě víte, že třeba při tvoření zvířátek nebo motivů čas od času hledáte „něco modrého“ na oči a podobně. Určitě se vám bude vhodný modrý korálek hledat lépe v krabičce s modrou směskou než ve velké směsi korálků všech barev a tvarů.

Dalšími možnostmi jsou směsky dle materiálu (minerální, dřevěné…) a velikosti (malé rokajly, drobné korálky, větší korálky). Nám dává největší smysl dělení dle barev, ale někomu bude užitečnější jiné.

Kdy korálky do směsky nedat?

Nesesypávejte naopak dohromady ty korálky, které používáte nejčastěji. Velmi pravděpodobně je totiž znovu nakoupíte a pak můžete ty „zbylé“ nasypat k nově koupeným.

Snažte se vždy maximum korálků udržet odděleně ve vlastních sáčcích a v co největším pořádku. Jakmile některé sesypete do směsky, zpět už je nikdy nevytřídíte.

Na co se směsky hodí?

Kromě už zmíněného příkladu, kdy hledáte „něco modrého“, ale nevíte přesně co, tak se vám zbytné korálky mohou hodit i jindy. Třeba jako výplně mezi větší korálky při ketlování, při drátování nebo při šití.

Však to znáte, pár korálků tady a pár korálků tam se hodí každou chvíli.

Vytvořilo FEO