Preciosa | korálky

Korálky

Preciosa - korálky, bižuterie i lustry

Preciosa je předním světovým producentem broušeného křišťálu a soustředí se především na výrobu strojně broušených šatonů, perlí a jiných bižuterních kamenů špičkové kvality v širokém sortimentu tvarů, velikostí a barev.

Korálky Preciosa jsou z Jablonce nad Nisou

Sídlo firmy je v Jablonci nad Nisou v Severních Čechách, v kraji se staletou tradicí sklářské výroby. V Kamenickém Šenově vyrábí Preciosa křišťálové ověskové lustry i současná dekorativní svítidla. Pro nejrůznější reprezentativní budovy, jako jsou například divadla, hotely a luxusní paláce, dodává osvětlení na zakázku. Tradice výroby lustrů se zde datuje už od roku 1724.

Korálky a jejich export

Kromě bižuterních komponent a lustrů dodává Preciosa do mnoha zemí světa i šperkové kameny z kubické zirkonie, exkluzivní bižuterii, křišťálové figurky, korálky a dárky.

Korálky Preciosa a jejich kvalita

Preciosa vyrábí ve svých sklářských hutích křišťálové sklo a korálky nejvyšší kvality. Neustále zdokonalovaná technologie broušení a leštění umožňuje podtrhnout mimořádné optické vlastnosti křišťálu. Vysoká brilance a duhový třpyt všech perfektně vyleštěných faset jsou charakteristickým znakem všech výrobků z Preciosy.

PRECIOSA brilantní volba - křišťál PRECIOSA a korálky

V Severních Čechách - na Turnovsku a postupně i na Jablonecku se už  v 16. a 17. století brousily drahokamy a polodrahokamy nalezené na Kozákově, na Ještědském hřebenu i v Jizerských horách.

 Do Čech bylo z Benátek přineseno tajemství tavby skleněné kompozice - první náhrady za přírodní kameny. Na začátku 18.století již existovalo v Turnově "Bratrstvo kunstu štajšnajdrovského", sdružující výrobce broušených skleněných kamenů. 
 Mačkání perlí na historickém obrázku

Korálky a historie

Na konci 18. století se  i do Severních Čech rozšířila výroba a broušení olovnatého křišťálu, který zavedl vídeňský klenotník Joseph Strasser. Ruční práci postupně začala nahrazovat technika strojního broušení bižuterních kamenů -  v Severních Čechách byla známa již na konci 19.století a rozšířila se významně na počátku století dvacátého.

 Broušení kamenů na historickém obrázku 

 

Historie značky Preciosa a její korálky

Značka Preciosa byla poprvé v Čechách zaregistrována  v roce 1915.
Po druhé světové válce došlo ke spojení několika menších továren a provozů v Jablonci nad Nisou a jeho okolí.

Za oficiální datum vzniku firmy Preciosa je pokládán 10.duben 1948.

Preciosa se díky své univerzálnosti, široké výzkumné základně i větším technickým možnostem stala v průběhu let klíčovým dodavatelem světového bižuterního průmyslu, tehdy ovšem ještě prostřednictvím státních podniků zahraničního obchodu.

Korálky Preciosa a její novodobá historie

Začátkem 90. let  20.století se po "sametové revoluci" dosud státní podnik dostal zpět do soukromých rukou a byl zahájen vlastní zahraniční obchod zacílený na vybudování celosvětové distribuční sítě. Portfolio výroby se postupně doplnilo o další obory  s jasným plánem:  Stát se celosvětovou kvalitativní špičkou v oboru  zpracování křišťálového skla a dlouhodobě prosperujícím podnikem.

Silná  firma celosvětové působnosti se zastoupením na  všech významných trzích zachovává pečlivě vše, co dostala do vínku od svých předchůdců: tradici, fortel, kvalitu, spolehlivost a novátorství. Svou budoucnost ale staví na efektivním využití nejmodernějších technologií a vědeckých poznatků ve všech oborech.

Ale už dost slov a hurá za nákupem v našem obchůdku.
Kde najdete od firmy PRECIOSA spoustu koráků a  perlí v mnoha barevných kombinacích.

 

Nabízíme široký sortiment přívěsků, korálků a bižuterie PRECIOSA - korálky SLUNÍČKO nebo přívěsky DROPS.

TOPlist