Korálky rokajl - skleněné

Korálky

Korálky rokajl - drobné skleněné korálky

Možná znáte pod názvy jako rokajlky, semínka, ale také se jim říkalo librové korálky, protože se dříve prodávaly za libry. Indiáni z kmene Obžibvejů je nazývali manidoominens, což v překladu znamená malé semínko, darované od ducha. Rokajly se vyráběli už v roce 1400 n. letopočtu v Itálii a byly nejžádanějšími skleněnými korálky.

Skleněné korálky obecně

Skleněné korálky jsou v současnosti těmi nejpopulárnějšími a nejvíce se také prodávají. Tyto korálky jsou ručně vinuté, tažené, foukané a tavené z mnoho částí dohromady. Skleněná hmota je pak také různě barvena a zdobena broušením, leptáním, rytím, zlacením či další ruční malbou.

Nakupte si i korálky dřevěné

Zvolte podkategorii:

Korálky rokajl

Rokajl je jeden z nejtypičtějších druhů, ve kterém se korálky vyrábějí. Rokajlové korálky se nejčastěji a povětšinou vyrábějí ze skla, ale můžeme se s nimi setkat i v plastové podobě. To se ale většinou jedná o ty levnější rokajlové korálky.

Rokajl korálky a informace o nich

Rokajl korálky jsou většinou válcovitého tvaru a plochého průřezu. Jejich velikost se většinou pohybuje od desetin milimetrů po tři centimetry. V našem obchodě naleznete nejen tyto produkty, ale i například korálky kovové nebo dřevěné.

Historie korálků

Pro začátečníky doporučujeme přečíst stručnou historii korálků. Dozvíte se zde něco o základních druzích korálků a materiálech pro navlékání.

Sortiment korálků

Pokud hledáte jiné než korálky rokajl (skleněné), tak, prosím, vyberte jinou sekci v menu vlevo.

Prodáváme mimo jiné např.:

  • Korálky dřevěné - nabízíme korálky dřevěné balené, korálky volné, korálky ve směsích a korálky na pedig
  • Korálky tyčka dlouhá (skleněné) - skleněné tyčky - korálky - různých zabarvení a rozměrů
  • Mačkané korálky - obrovská nabídka mačkaných korálků různých tvarů: zrnka, šváby, hvězdy, antické korálky, svítící, kuličky, kytičky, lucerny, lupínky, srdíčka atd. Směsi mačkaných korálků můžete vybírat i v této sekci
  • Broušené korálky - nabídka dle průměru od 3 mm do 10 mm, kroužky, válečky a další tvary, opět nabízíme i směsi
  • Korálky Ostatní - nabídka různých dalších variant korálků včetně nalepovacích, voskovaných, kovových, plastových, proužkovaných apod.
TOPlist

Měna / currency:
Now acceptingPayPal Logo