Korálky broušené

Korálky

Korálky broušené

se měly podobat drahým kamenům (např. ametystu, diamantu, smaragdu...) a proto se již vyrobené mačkané korálky začaly brousit. Jenže to mělo háček v podobě matných a poškrábaných ploškách broušeného korálku, které bylo potřeba vyleštit. Dříve se leštilo pomocí vody a písku, ale ani tyto dva prvky nezajistily, že by škrábance zmizely. Tak na řadu přišel "křest ohněm" a to doslova, protože se zbroušené korálky vložily do pece, kde byly nataveny a škrábance zmizely a dokonce broušené korálky měli i větší lesk. Dnes se korálky brousí strojově a používají se především pro výrobu šperků, vypadající jako z drahých kamenů.

Zvolte podkategorii:

Broušené korálky

Tyto korálky broušené jsou opravdu velice populární a kdo nějak více pracuje s těmito korálky, tak si tento druh velice rychle zamiluje. Přesvěčte se na vlastní kůži o jedinečnosti těchto korálků.

Korálky a jejich historie

Pro začátečníky doporučujeme přečíst stručnou historii korálků. Dozvíte se zde něco o základních druzích korálků a materiálech pro navlékání.

Korálky a jejich sortiment

Pokud hledáte jiné než korálky broušené, tak, prosím, vyberte jinou sekci v menu vlevo.

Prodáváme mimo jiné např.:

  • Korálky dřevěné - nabízíme korálky dřevěné balené, korálky volné, korálky ve směsích a korálky na pedig
  • Korálky rokajl (skleněné) - korálky, tyčky i jiné tvary, balené podle druhů i ve směsích
  • Korálky tyčka dlouhá (skleněné) - skleněné tyčky - korálky - různých zabarvení a rozměrů
  • Mačkané korálky - obrovská nabídka mačkaných korálků různých tvarů: zrnka, šváby, hvězdy, antické korálky, svítící, kuličky, kytičky, lucerny, lupínky, srdíčka atd. Směsi mačkaných korálků můžete vybírat i v této sekci
  • Korálky Ostatní - nabídka různých dalších variant korálků včetně nalepovacích, voskovaných, kovových, plastových, proužkovaných apod.

 

TOPlist