Kovové korálky - historie a současnost

Korálky

Kovové korálky

se v současné době velice prosadili na našem trhu díky chirurgické oceli, která je "novým materiálem" k výrobě korálků a ozdobných přívěsků.

Kovové korálky patří mezi nejpevnější korálky, které se nejčastěji výrábějí z mosazi, mědi (mimochodem měď byla třetím nejpoužívanějším materiálem po železu a hliníku), olova, cínu a dalších. K výrobě korálků slouží také drahé kovy - stříbro, zlato a platina.

Kovové korálky se vyrábějí dvěma způsoby - ražením nebo lisováním (v dřívějších dobách byly vytvářeny i odléváním a broušením). Po výrobě se kovové korálky povrchově upravují pomocí pokovovávací techniky nebo galvanizací. Korálky připomínající staré šperky jsou zvláštním druhem, nazvané filigránové korálky (jsou tvořené do spirálek namotaného tenoulinkého drátku). Kovové korálky se používají společně s dalšími druhy korálků - nejčastěji se skleněnými korálky. Korálky z kovu jsou poměrně lehké, mohou však způsobit nepříjemnou alergickou reakci při styku s kůží a potem a také může dojít k jejich rychlejšímu opotřebení.

Měna / currency:
Now acceptingPayPal Logo