Bižuterní komponenty | korálky

Korálky

O bižuterních komponentech


Bižuterní komponenty - takový název někdo z laiků asi nezná.  Komponenty lze rozdělit do mnoha a mnoha skupin. Díky tomu můžete tvořit neobvyklé šperkařské kombinace. Pokusím se některé - nejčastěji používané - trošku popsat. Jestli se spletu,  pak mě klidně opravte. Budu ráda za každý Váš nový podnět či radu.

Zakončení

1) Kaloty - navlékají se na začátek a konec náhrdelníku a uzavírají se jako mušličky kolem uzlu. Do očka se pak zavěsí uzávěr.

2) Koncovka na kožené řemínky - hodí se pro všechny silnější materiály. Koncovka plochá se navlékne na pásek a stiskne kleštičkami. Do kulatých koncovek lze ukončovat i ploché kožené řemínky. Řemínek ohneme, kápneme trošku lepidla a pomocí jehly zasuneme do koncovky. Drží to jako .

3) Tulipány - používají se k zakrytí nehezkých konců. Mohou se uplatnit u víceřadých náhrdelníků a náramků z několika kožených řemínků, nebo jako koncovka silnější stužky.

Uzávěry

1) Karabinky - jsou podobné kruhovým uzávěrům, ale podle mého vypadají ozdobněji.  Jsou vyráběny v různých povrchových úpravách a tak se dobře kombinují i s dalšími bižuterními komponenty.

2) Kruhové uzávěry - jsou nabízeny v mnoha velikostech.  Uvnitř mají pérový mechanismus. Také v mnoha povrchových úpravách.

3) Šroubovací uzávěry - velké šroubovací uzávěry jsou různě zdobené a tak slouží i jako dekorativní prvek.

4) Mechanické uzávěry - jsou ploché a proto se hodí pro víceřadé náhrdelníky, které by se neměly přetáčet.

Naušnice - závěsné mechanismy

1) Afroháčky - jsou jednoduché ohnuté drátky,  na spodní části mají očko k zavěšení vlastního šperku. Afroháčky jsou dozdobeny pružinkami, korálky.

2) Patentní háčky - mechanické naušnice - jsou opatřeny zaklapávacím systémem což je takový malý velký zabezpečovací systém.

3) Puzety - v naší nabídce najdete také puzety titanové.  Jako uzávěr puzety jsou "motýlky". Na spodní straně je očko, na které se dále zavěšují vlastní šperky, korálky ...

Naušnice - klipsy

1) Klipsa s lepící ploškou - lepící plošky jsou různě velké. Na ně se nalepují korálky  speciálními lepidly.

2) Klipsa s lepící ploškou a očkem - stejné jako předešlé klipsy,  očko slouží k pověšení větších součástí šperku.

3) Klipsa se sítkem - na sítko se pomocí vlasce přichytí různé kombinace korálků a sítko se pak připevní na klipsu.

Naušnice - kreoly

1) kruhová kreola - na jedné straně otevřený kruh z drátu s úchytem, na který se navléknou korálky nebo perličky.  Do očka úchytu se pak navlékají jakékoliv afroháčky.

2) Dvouřadé kreoly - mají více řad drátků, na kteé se navlékají korálky

3) Kapkovitá kreola - liší se pouze tvarem.  Výsledek je podobný jako u předchozích kreol.

4) Šroubovací naušnice - jsou řešením pro ty, kdo nemá v uších dírky a přesto chtějí nosit naušnice.

Různé příslušenství

1) Spojovací kroužky a oválky - potřebujete je jako protějšek k pružinkovým kroužkům či karabinkám,  popř. také do naušnic při zachycení většího počtu ketlovacích jehel, nýtů.

2) Zamačkávací rokajl - neboli "koncový korálek" . Používá se například při zachycení korálků na určitém místě drátku či nitě, nebo při ukončování nylonového lanka.

3) Široká svorka - slouží jako pomůcka při výrobě vázaných nebo tkaných korálkových náramků.

4) Ketlovací drátek - ketlovací nýt - slouží k navlečení korálků na závěs. Hlavička nýtku drží nejspodnější korálek a z horní části drátku se ohne očko.

5) Drátek s očkem - ketlovací jehla - pokud chcete vyrobit závěs z více pohyblivých částí, můžete na zhotoveném očku ketlovacího nýtku pracovat dále s ketlovací jehlou. Také se používají při výrobě náramků či náhrdelníků,  kdy se ketlovací jehly napojují jedna za druhou.

6) Můstek neboli vodič - slouží k výrobě víceřadých náramků a náhrdelníků. Jednotlivé řady korálků udržuje ve stejných vzdálenostech.

7) Kaplík - také někdo říká klobouček. Může být použit jako dekorační doplněk korálků,  nebo  slouží jako "čepička". To pokud je otvor do korálku větší a hlavička nýtu by jím mohl proklouznout.

 

Měna / currency:
Now acceptingPayPal Logo